תנאים לקבלת משכנתא


1 דקות קריאה

תנאים לקבלת משכנתא – חשוב לדעת אותם

 כל רוכש דירה שברשותו הון ראשוני והתחלתי בלבד מתחיל תהליך חשוב בחייו ולוקח על עצמו התחייבות רבה. הסיבה לכך היא כי מחירי נכסי הנדל"ן בישראל גבוהים מאוד ורמת ההשתכרות הסטנדארטית איננה מספיקה להוצאות אלו. לכן, הוא נזקק למשכנתא ולהלוואות משלימות הניתנות על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים חוץ בנקאיים ואחרים. משרד האוצר קבע מספר קריטריונים לקבלת משכנתא. עבור רכישת דירה ראשונה ניתן לקבל סך של 75% מערך הכולל של הנכס, עבור משפרי דיור – 70% מערך הכולל שלו ועבור דירה שנייה או יותר 50%  בלבד מערך הנכס. בנוסף להוראות החוק הללו יש תנאים הנקבעים על ידי המוסדות נותני המשכנתאות: 

  • הערכת שמאי מעודכנת - בלעדיה לא ניתן יהיה לקדם כל תהליך. הסכום המדויק נדרש מאחר והבנק מורשה לתת סכום כספי הנקבע ביחס לערך הנכס וכי הוא משמש כעירבון להלוואה. השמאי אמור להיות בעל רישיון ולכל מוסד יש מספר שמאים מוצעים. לחילופין, כל אחד יכול להביא שמאי מטעמו.
  • אספקת מסמכים - לצורך קבלת מידע על מצבו הכלכלי של הלווה ועל יכולתו לפרוע את חובותיו. הבקשה היא למסמכי בנקים ובהם דפי עו"ש, תלושי שכר המצביעים על כושר ההשתכרות ועוד. אלו נועדו לשפוך אור על מצבו בעת קבלת ההלוואה ועל יכולתו לעמוד בתנאי ההחזר.
  • רכישת ביטוח חיים מתאימה – ניתן לרכשה מחברה או סוכנות הפועלת עם הבנק או מכל אחת אחרת.
  • חוזה – חתימה על חוזה שלאחריה יוזרם הכסף ללווה.

תכנון וייעוץ

הלווה חייב לתכנן היטב את כל נושא קבלת הכסף והחזרתו. אם מצבו הכלכלי איתן הוא יכול לקחת משכנתא לתקופה קצרה ולהחזיר כספים בסדרי גודל גבוהים. לא רק שהוא יוכל להחזיר את ההלוואה במהירות, הוא ישלם ריביות נמוכות יותר מאשר מסלולי הלוואות ארוכי טווח. יועץ משכנתאות מטעם Solid - פיננסים ומשכנתאות יבדוק כל תיק כזה, יחפש וימצא לכל לקוח את המשכנתא עם התנאים הנוחים והטובים ביותר מכל הבחינות.


סוליד פיננסים ומשכנתאות

אינדקס המקצוענים בזום

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.