הלוואה לעסק חדש


1 דקות קריאה

הלוואה לעסק חדש נדרשת בנסיבות שונות, ובעיקר, כאשר אין אופציה להביא הון אישי. בכל עסק חדש יש להשקיע כספים ראשוניים, ובנוסף, לשמור רזרבות לתקופה הראשונה לפעילותו. ניתן לקבל הלוואות מבנקים, מחברות ביטוח ואשראי וממוסדות חוץ בנקאיים אחרים. גם גופים פרטיים בשוק ההון מספקים הלוואות לכל מטרה כולל למטרה זאת. יועצי חברת Solid - פיננסים ומשכנתאות יכולים לסייע בייעוץ להשגת המימון הנ"ל. 

הלוואה לעסק חדש – באיזה סוג לבחור?

  • הלוואה לעסק חדש ניתן לקבל בתנאים ובמסלולים שונים, כאשר חלקן מעניקות למשל החזר חודשי שמורכב מסכום מהקרן בצירוף הריבית. יש שקליות בריבית פריים, קבועה או משתנה, אחרות הינן צמודות מט"ח לסוגיו ועוד. הכלל הוא, שככל שהן ניתנות לטווח ארוך יותר, כן, הריביות עליהן גבוהות בגלל רמת הסיכון שהבנק נוטל על עצמו. כמו כן, פריסה ארוכה משמעותה החזרי כספים חודשיים נמוכים המאפשרים גמישות כלכלית רחבה יותר.
  • דוגמא להלוואה היא גרייס, שהיא מעין הלוואה בה הקרן עומדת. היא נקבעת, לרוב, ל-3 שנים ומדי חודש משולמת הריבית בלבד. בתום התקופה ניתן להחזיר את הקרן, או להאריך אותה לתקופה נוספת. זוהי הלוואה נוחה מבחינת ההוצאה החודשית הנמוכה המקלה על תזרים המזומנים.
  • מוסדות פיננסיים יכולים לבקש בטחונות להלוואות או לתת אותן בלעדיהם. בסכומים הגבוהים שבהן הם ירצו לשעבד תכניות חיסכון, קרנות השתלמות, פנסיות ואפילו נכסים. במקרים כאלו כאשר מצמידים להם בטוחות טובות ניתן להתמקח ולבקש ריביות נמוכות מאחר ומרכיב החוסר ודאות מבחינתם לא קיים.
  • גופים פיננסיים מספקים הלוואות בתנאים טובים ללקוחות המחזיקים אצלם סכומי כסף בתכניות שונות. כאשר השוק הפיננסי יציב כדאי, לרוב, לנצלם כי הריבית המשולמת עבור ההלוואות נמוכה מהריבית הניתנת לחסכונות עצמם, ולכן, מבחינה נומינאלית כדאי לנהוג כך. יש חשיבות לבחירת הסכום הנדרש כדי לא ליצור מצב שהוא גבוה או נמוך מדי. ניתן לקבל אומדנים לאחר הכנת תכנית עסקית הנדרשת לקראת כל הקמת עסק. התכנית מספקת תמונת מצב כלכלית וכספית. היא מבהירה מה רמת ההוצאות עבור הקמת העסק, שיפוץ המקום, רכישת ציוד וחומרי גלם, פרסום ושיווק ועוד.

יועץ כלכלי

מומלץ מאוד לקבל ייעוץ ממומחי חברת Solid - פיננסים ומשכנתאות אשר מכירים את שוק ההלוואות לעומק. הם מחוברים לגופים פיננסיים המספקים אותן ויודעים לבחור מתוך ההיצע את אלו המתאימות ביותר מבחינת העלויות ועוד. הם יבחרו בהלוואות גמישות שניתן לחסל במיידית, למחזר ועוד. כל חיסכון כספי יסייע ליזם לפתח את העסק.


Solid - פיננסים ומשכנתאות
אינדקס המקצוענים בזום

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.